Ve čtvrtek 27. října před patnáctou hodinou došlo na dálničním nájezdu Prostějov – sever ve směru na Vyškov k dopravní nehodě osobního a nákladního automobilu. O případu informuje por. Mgr. František Kořínek.

Třiaosmdesátiletý řidič osobního automobilu značky Renault najížděl na dálnici ve směru od Konečné ulice v době, kdy po dálnici devětačtyřicetiletý řidič řídil kamion značky Volvo s návěsem.

Z dosud přesně nezjištěných příčin došlo ke střetu přední části osobního s pravou přední částí nákladního automobilu. Po střetu z osobního automobilu upadl a na místě zůstal přední nárazník i s registrační značkou.

Řidič Renaultu z místa nehody odjel. Provedeným šetřením se policistům skupiny dopravních nehod podařilo zjistit, že muž z dálnice sjel na příštím sjezdu Prostějov – centrum, kde na vozidle vyměnil zcela zničené levé přední kolo a poté pokračoval do jednoho z prostějovských autoservisů. Zde byl policisty vypátrán.

Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody na vozidlech byla předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun. Alkohol byl u obou řidičů vyloučen provedenými dechovými zkouškami.

Příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního vyšetřování.

Zdroj: Policie ČR