Ilustrační foto

V sobotu 10. prosince došlo k úmrtí ženy na Českolipsku, která zemřela násilnou smrtí. Policie má nyní ve vazbě podezřelého. O případu sdělila více podrobností por. Bc. Vladimíra Šrýtrová.

V sobotu 10. prosince 2016 přijali policisté na tísňovou linku 158 oznámení o nálezu ženy bez známek života v rodinném domě v obci Kravaře na Českolipsku. Na místo se dostavil kompletní výjezd. Ženu policisté následně ztotožnili, jednalo se o 66letou ženu.

V souvislosti s vyšetřováním smrti 66 leté ženy v Kravařích na Českolipsku zjistili kriminalisté, že žena zemřela násilnou smrtí. V souvislosti s tím zadrželi podezřelého muže. Je jím 51letý blízký příbuzný. Muž napadl ženu v rodinném domě nožem, přičemž jí způsobil smrtelná zranění. Skončil tak v policejní cele. Následně se ke skutku doznal.

Krajští kriminalisté zahájili proti muži trestní stíhání pro zvlášť závažný zločin vraždy, za který mu nyní hrozí trest odnětí svobody od desíti do osmnácti let. Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k návrhu na vzetí muže do vazby, a to z obav, že by mohl uprchnout nebo se skrývat, aby se tak vyhnul trestnímu stíhání. Důvody vazby státní zástupce akceptoval a trestní stíhání bude dále probíhat vazebně.

V letošním roce řešili krajští kriminalisté celkem 10 vražd. V 5 případech se jednalo o vraždy ve stadiu pokusu, ve 3 případech o dokonané vraždy a 2 případy stále ještě kriminalisté prověřují.

Zdroj: PČR