Sedmačtyřicetiletý muž se bude zpovídat z přečinu nebezpečné vyhrožování a výtržnictví, nebude to však rozhodně poprvé, již dříve se dopouštěl obdobné trestné činnosti. O případu informuje por. Bc. Monika Schindlová, DiS.

Dne 4. května v jednom obchodním domě v Příbrami vulgárně nadával pracovníkovi ostrahy a vyhrožoval mu nejen ublížením na zdraví, ale i zbitím. V lednu spáchal stejný incident, jen v jiném obchodním centru.

Již v únoru mu kriminalisté sdělovali obvinění z vydírání, porušování domovní svobody, z nebezpečného vyhrožování a výtržnictví, kdy je mu kladeno za vinu dalších pět skutků, kterých se měl dopustit koncem loňského roku. Nutil jednoho muže ke krádežím zboží v prodejnách s pohrůžkou újmy na zdraví a půjčoval si od něj peníze, které mu však nevracel.

Na vánoce vnikl bez svolení do jeho bytu, kde ho fyzicky napadl, slovně ho urážel a při odchodu po něm hodil hrnec s bramborovým salátem. O pár dnů později ho zmlátil před příbramskou restaurací. Loni má mít na svědomí také napadení zaměstnance bezpečností agentury a dva případy vyhrožování usmrcením, a to jedné ženě a jejímu příteli. Za uvedené činy mu hrozí až čtyři roky ve vězení.

V tomto měsíci mu byla uložena předběžná opatření, jedná se o zákaz užívání alkoholických nápojů, zákaz zdržovat se ve vnitřních prostorách určitého obchodního domu a zákaz jakéhokoliv kontaktu s posledním poškozeným. V případě porušení těchto zákazů by spáchal přečin maření výkonu úředního rozhodnutí.

Zdroj: Policie ČR