Foto: PČR

PARDUBICE – Dne 23. února oznamovatel na linku 158 nahlásil, že v Labi u zdymadla uviděl utonulou osobu. Informuje prap. Mgr. Andrea Muzikantová.

Na místo vyjeli policisté z obvodního oddělení, nález potvrdili a operační důstojníci povolali výjezdovou skupinu. Jednalo se o ženu, její věk se nepodařilo určit. Soudní lékař společně s kriminalisty ohledali tělo a nařídili soudní pitvu, která určí příčinu smrti. Prvotním ohledáním nebylo zjištěno cizí zavinění.

Žena byla zhruba 165 cm vysoká a měla hnědé kratší vlasy, na sobě měla černé sako zn. Marks a Spencer, černou sukni, černou podprsenku zn. Bellinda, světle hnědé kozačky vel. 40, na ruce měla červené plastové hodinky, na krku korálky a černou kulatou náušnici.

Totožnost ženy nebyla zjištěna. Pokud ženu výše uvedeného popisu hledáte, volejte na linku 158.

AKTUALIZACE ZE DNE 28. 2. 2017:

Ani dnes ještě nemáme informace vedoucí ke ztotožnění utonulé. Pitva prokázala, že tělo bylo ve vodě dva až tři týdny, žena vážila okolo 90 kilogramů, měřila 172 centimetrů. Jeden z markantů je tetované obočí. Není vyloučené, že během života porodila jedno dítě, je možné, že mohlo jít i o potrat. JEJÍ VĚK JE  ODHADOVÁN NA 35 – 48 LET.

To, že nepatří do sociálně slabších vrstev potvrzuje skutečnost, že se starala i o svůj chrup, dokonce mohla pravidelně navštěvovat dentální hygienučku. Měla upravené zuby, za což mohla utratit zhruba 30.000 korun. 

Kriminalisté prověřují veškeré možné varianty. Mohla do vody spadnout nešťastnou náhodou, nevylučuje se úmyslný skok do „rozvodněné“ řeky, ani to, že ji mohl někdo strčit. Pitva však potvrdila, že na těle nejsou stopy po násilí, jako příčina úmrtí je stanoveno utonutí.

 

Zdroj: PČR