Policisté pachatele dopadli za necelé dvě hodiny po činu.

Ve čtvrtek po desáté hodině večer přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o střelbě v Rokycanech. Údajně mělo dojít k střelnému poranění ženy v oblasti hlavy. Na místo okamžitě vyjely složky integrovaného záchranného systému. Ženu ve věku 37 let převezli záchranáři do Fakultní nemocnice Plzeň ve vážném stavu. Pachatel z místa utekl.

Na místo byly vyslány všechny síly a prostředky Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje. Policisté okamžitě zjišťovali veškeré informace vedoucí k pachateli a zahájili ihned pátrání. Vyžádali jsme si také vrtulník Letecké služby Policie České republiky. Pátralo se nejen v Rokycanech, ale i v okolí. Desítky policistů prohledávaly různá vytipovaná místa a již necelé dvě hodiny po činu se policistům podařilo 43letého cizince zadržet v Plzni na Lochotíně.

Kriminalisté Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu. Údajným motivem měly být mezilidské vztahy. Zbraň byla nelegálně držená a policisté ji během pátrání nalezli a zajistili.

V současné chvíli policisté provádějí výslechy a prověřují další okolnosti případu.

Aktualizace: 20.10.2018

Policejní vrchní komisař Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje zahájil trestní stíhání proti obviněnému 43letému muži pro spáchání zvlášť závažného zločinu vražda spáchaného ve stadiu pokusu a přečinu nedovolené ozbrojování.

Ve čtvrtek (18.10.2018) ve večerních hodinách měl obviněný muž přijet do ulice Kotelská v Rokycanech v osobním vozidle Škoda Superb, zde přistoupit k zaparkovanému vozidlu Opel Meriva, ve kterém seděla 37letá žena (přítelkyně obviněného) a zasáhnout ji jedním výstřelem do oblasti hlavy. Jednání se měl dopustit střelnou zbraní, kterou držel, aniž by byl držitelem příslušného zákonného povolení k držení střelné zbraně. Dnešního dne bude státnímu zástupci podán podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby.

Pachatel takového jednání může být v pravomocném rozhodnutí potrestán odnětím svobody na deset až osmnáct let.