V pátek odpoledne zaměstnal policisty anonymní telefonát, který přijala operátorka na tísňové lince. Mužský hlas na druhém konci telefonu oznámil, že v Základní škole v Hlohovci je uložena bomba. Na místo okamžitě vyjely hlídky, aby celou událost prověřily. Ve škole se před půl třetí nacházely ještě děti v družině a také pedagogický dozor. Z uvedeného důvodu byla provedena evakuace a do školy byl povolán psovod s vycvičeným psem na hledání výbušnin. Akce, během které byla provedena důkladná kontrola celé školy, trvala do čtyř hodin odpoledne. Žádný výbušný systém nebyl nalezen. O provedeném opatření byla informována ředitelka školy a také starostka obce.

Policie začala okamžitě prověřovat veškeré okolnosti, které s telefonátem souvisely. Dobrá práce kolegů byla završena za hodinu a půl po přijatém oznámení. Hlídka přímo v Hlohovci zadržela 23letého muže s mobilním telefonem, z něhož bylo na tísňovou linku voláno. V současné době není podezřelý muž obviněn, neboť v rámci vyšetřování bude probíhat zkoumání duševního stavu.

K tomuto tématu zbývá dodat, že v letošním roce se na Břeclavsku jedná již o druhý případ šíření poplašné zprávy. Ten první se odehrál 16.června, kdy prostřednictvím e-mailové pošty odeslala pisatelka výhrůžky do jedné břeclavské firmy. Ženu se nám ten den podařilo ustanovit.

Zdroj: Policie ČR