Ve stavu silné opilosti oznámil 34letý muž, kopřivnickým policistů že byl přepaden a okraden o všechny věci. Všechno si vymyslel.

Nejprve policistům uvedl, že dne 11.9.2016 v přesně nezjištěné době kolem 24:00 hod. na ul. Obránců míru v Kopřivnici na travnatém porostu vedle panelového domu č.p. 988, byl fyzicky napaden a to v době, kdy hledal kamaráda, kterého nenašel. Ve chvíli když vykonával malou potřebu tak mu někdo zezadu podkopl nohy. Upadl na záda do trávy a dva muži ho chytili za ruce a drželi ho na zemi, přičemž třetí muž mu sundal jeho boty a potom mu všichni tři sundali bundu, mikinu a tričko a utekli směrem kolem budovy Včelína k ul. Obránců míru.  Řekl, že jej okradli o všechno oblečení bez dalšího fyzického násilí.

K popisu pachatelů uvedl, že jeden muž byl vysoký 180 cm, štíhlé postavy, asi 25 let, měl krátké černé vlasy, snědou pleť. Na sobě měl tmavou teplákovou soupravu. Zbylí dva muži měli také snědou pleť, byli vysocí 190 cm, štíhlé postavy, věk asi 30 let, krátké černé vlasy a měli tmavou teplákovou soupravu.

K odcizeným věcem uvedl, že se jednalo o botasky černobílé barvy na šněrování, velikost 42, černé tričko s krátkým rukávem s bílým nápisem Adidas na prsou, modrou mikinu na zip s kapucí zn. Adidas se znakem Adidas bílé barvy a o letní plátěnou bundu bez kapuce na zip, která měla na rukávech dva bílé pruhy. V náprsní kapse bundy pak měl koženkovou peněženku hnědé barvy, ve které měl občanský průkaz, kartičku na Úřad práce a kartičku pojištěnce VZP, vše na své jméno a rovněž finanční hotovost ve výši 300,- Kč, kdy k hodnotě odcizených věcí se nedokázal vyjádřit.

Poškozený se celý třásl a byl odvezen RZS do nemocnice v Novém Jičíně. Prvotním ohledáním na místě činu u něj nebylo nalezeno žádné zranění. Také na místě samém se nenacházely žádné použitelné stopy, které by nasvědčovaly tomu, že ke skutku došlo.

Dalším šetřením policistů vyvstaly vážné pochybnosti o tom, zda se skutek vůbec stal a to s ohledem na osobu oznamovatele, který je těžkým alkoholikem a v nynějším stavu deliria tremens není schopen si vybavit jednotlivé souvislosti posledních 48 hodin, zejména kde, jak a s kým se pohyboval na veřejnosti, co měl na sobě v době údajného přepadení, kde se vůbec stal skutek, o kterém dříve hovořil.

Následně bylo provedeným šetřením policejního orgánu ÚO SKPV Nový Jičín dne 21. 09. 2016 zjištěno, že se výše uvedený skutek nestal, poškozený si celou událost vymyslel, případ byl odložen.

Zdroj: Policie ČR