Ilustrační foto

Policejní komisař Služby kriminální policie a vyšetřování KŘP Khk ukončil v těchto dnech vyšetřování zločinu vraždy, ze kterého byl obviněn 21 letý muž ze Dvora Králové nad Labem. Informuje por. Mgr. Lenka Burýšková.

Případ se stal v říjnu loňského roku (15. 10. 2016 okolo 21:00) ve večerních hodinách, ve Dvoře Králové nad Labem za objektem prodejny v ulici Erbenova. Obviněný zde podle policistů napadl po předchozí pohrůžce v silně podnapilém stavu 58 letého muže bez domova, o kterém se domníval, že mu odcizil peněženku. Poškozeného nejprve udeřil pěstí do obličeje a když muž upadl na komunikaci, opakovaně jej velkou intenzitou začal bít pěstmi do hlavy a těla, čímž mu mj. způsobil mnohočetné zlomeniny všech obličejových kostí. Poškozený muž byl v kritickém stavu převezen do nemocnice, kde cca za týden na následky zranění zemřel.

Podezřelého policisté zadrželi krátce po činu v místech, kde došlo k napadení. Dechová zkouška u něj prokázala požití alkoholu s výsledkem 2,33 promile. Muž uvedl, že ten den vypil 21 piv a 1,5 litru vína. Svoji vinu nepopíral a k činu se přiznal. Soudce vyhověl návrhu a poslal obviněného do vazby. Za uvedený zločin mu hrozí trest odnětí svobody od 15 do 20 let nebo výjimečný trest.

 

Zdroj: PČR