The Yahoo logo is shown at the company's headquarters in Sunnyvale, California April 16, 2013. The company will release its quarterly results on Tuesday. REUTERS/Robert Galbraith (UNITED STATES - Tags: BUSINESS)

Americká internetová společnost Yahoo čelila masivnímu útoku hackerů, který se odehrál už před dvěma lety. Společnost Yahoo odhalila bezpečností problém teprve při nedávné kontrole. Ukradená data zahrnují velmi citlivá data, jako jsou uživatelská jména, hesla, e-mailové adresy, telefonní čísla, data narození a kontrolní dotazy k ověření identity uživatele.

Společnost Yahoo vyzvala všechny své uživatele, aby si změnili svá přístupová jména a hesla a bezpečnostní otázky a odpovědi. Yahoo také doporučuje, abyste nepoužívali stejné heslo dvakrát a použili více kombinací. Ve čtvrtek tuto informaci potvrdila sama společnost, která se tak domnívá, že byl údajně pachatelem „útočník sponzorovaný státem“.

Yahoo je celosvětově známé svým internetovým portálem, vyhledávačem Yahoo Search a dalšími službami jako Yahoo Mail, Yahoo zprávy, Yahoo finance, Yahoo skupiny, Yahoo odpovědi a další. V roce 2007 byla zrušena služba Yahoo fotky, protože došlo k integraci s webem Flickr, který Yahoo získala již v roce 2005. 20. května 2013 oznámila Yahoo oficiálně převzetí blogovacích stránek Tumblr.

Zdroj: ČTK, CNN