Ilustrační foto

Žena se nechala obalamutit a přišla o sta tisíce. O případu informuje por. Iva Kormošová.

Hradečtí kriminalisté od 29.11. řeší případ podvodu přes internet, který na Policii ČR oznámila žena z Hradecka.
Do výpovědi uvedla, že se v srpnu letošního roku na sociální síti seznámila s generálem americké armády, který je v současné době na misi v Afgánistánu. Po nějaké době vzájemné komunikace jí generál slíbil, že se po návratu z mise usadí v České republice a požádal ji, zda by si mohl u ní schovat trezor s několika set dolary.

Poté, co mu to přislíbila, začaly jí chodit od doručovací firmy vyzývací e-maily k úhradě různých částek souvisejících s přepravou a pojištěním trezoru. Postupně zaplatila téměř 25 tisíc Euro. Trezor však stále nepřicházel, a tak se rozhodla vyzvednout si ho osobně v Bruselu.

Tam se setkala s nějakým člověkem, který jí trezor ukázal, ale byl moc těžký, tak si od něho vzala pouze klíč, a když jí muž příslibil, že jí ho během tří dnů doveze, trezor tam nechala. Samozřejmě se trezoru nedočkala. Po pohrůžce, že celou věc oznámí na policii, komunikace s údajnou firmou úplně ustala.

Za nějaký čas však ženě generál opět napsal, že do 14 dní přiletí do ČR. Bohužel se jeho přílet ale zkomplikoval, protože utrpěl střelné poranění. Požádal ženu o zaslání peněz na léčbu a letenku a ta opět peníze poslala, tentokrát 3200 Euro. Ani následující informace ženu nepotěšily. Generál měl být zajat a potřeboval další peníze na vykoupení. To už ženě konečně došla trpělivost.

Poslala proto dotaz na americkou ambasádu, kde jí sice potvrdili, že generál s uvedeným jménem existuje, ale od roku 2008 si užívá zaslouženého důchodu.
Téměř 60letá žena přišla v přepočtu celkem o 760 tisíc korun.

Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení ve věci podvodu ve čtvrtém odstavci, za který hrozí trest odnětí svobody až na 8 let.

Zdroj: Policie ČR