Ilustrační foto

Třiatřiceti klientům, kterým žena slíbila nádhernou dovolenou, způsobila škodu přesahující sedm set tisíc korun. Náročné vyšetřování bylo ukončeno návrhem na podání obžaloby 50 leté ženy z Orlové. Informuje por. Mgr. Bc. Zlatuše Viačková.

Policejní komisař zahájil trestní stíhání proti ženě a obvinil ji ze spáchání zločinu zpronevěra a přečinu podvod. V případě hrozícího trestu, zákon hovoří o odnětím svobody na dvě léta až osm let.

Za vinu je jí kladeno, že od října roku 2015 v několika případech přijala finanční hotovost na různé zájezdy do zahraniční. S jednotlivými klienty uzavřela smlouvu o zájezdu. Od klientů vyinkasovala zálohu na cenu zájezdu, přebírala i platby jako doplatky ceny zájezdu nebo kompletní úhradu.

Ve většině případů uzavřené smlouvy u cestovních kanceláří pořádající zájezdy nezaregistrovala. V některých případech nezávazně pobyty zarezervovala, ale peníze příslušné cestovní kanceláři už nepoukázala. Získané finanční prostředky si ponechala a použila pro svou potřebu.

Ve většině případů lidé na dovolenou neodcestovali, v některých případech klienty na dovolenou vypravily cestovní kanceláře na své náklady.

V jednom případě obviněná uzavřela smlouvu s klientkou, která chtěla na dovolenou na Srí Lancu. Obviněná smlouvu uzavřela i přesto, že si byla vědoma, že konkrétní hotel u cestovní kanceláře nezaregistruje. Žádaná destinace cestovní kancelář v nabídce vůbec neměla. Žena uhradila částku přesahující sto deset tisíc korun.

Lidé si objednávali pobyty v různých zemích; Bulharsko, Chorvatsko, Itálie, Řecko, Egypt, Turecko, Španělsko, Kanárské ostrovy nebo Černá hora. Poškozeni byli i klienti, kteří dovolenou chtěli prožít v České republice, na Slovensku, Maďarsku, Rakousku nebo Polsku.

Zdroj: PČR