Ilustrační foto

Dne 31. ledna 2017 v 16:26 hodin byla na silnici č. I/26 v obci Babylon zastavena a kontrolována dvacetiletá řidička osobního vozidla tovární značky Volkswagen Polo po předchozím spáchání dopravního přestupku, a to když při jízdě překročila nejvyšší povolenou rychlost stanovenou zvláštním právním předpisem v obci. Informuje por. Mgr. Dagmar Brožová.

Policisté mladé cizince naměřili silničním laserovým rychloměrem rychlost 95 kilometrů za hodinu. Případem se dále zabývají policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích, kteří řidičce uložili kauci ve výši 5 tisíc korun.

Nejčastěji policisté k takovému opatření přistupují při řešení dopravních přestupků ze strany cizinců, a to pokud existuje reálná obava, že se přestupce bude správnímu řízení vyhýbat. Vždy se jedná o přestupky, které nelze projednat na místě formou uložení blokové pokuty, ale přestupek je po zadokumentování oznámen na příslušný správní úřad.

Řidič má při uložení kauce v podstatě dvě možnosti. Když ji zaplatí, pokračuje v jízdě. Pokud ne, je mu na místě přikázáno bezpečné odstavení vozidla a další jízda je mu zakázána.

Zdroj: PČR