Došlo k intoxikaci. Odvar připravil její otec pro sebe kvůli svým zdravotním problémům. Dopustil se však přestupku. O případu informuje por. Mgr. Dagmar Brožová. 

Dne 2. ledna 2018 v 13:03 hodin přijali policisté Obvodního oddělení Holýšov oznámení od dispečinku zdravotnické záchranné služby, že se zdravotníci nacházejí u ženy, která užívá antibiotika a zapila je odvarem z marihuany. Zdravotníci požadovali asistenci policistů.

Na místě se nacházel její dvaašedesátiletý otec, který uvedl, že je jeho dcera nemocná a užívá předepsaná antibiotika. Ta zapila, což netušila, odvarem z marihuany, který si otec uvařil a hrnek s tekutinou postavil na stůl do kuchyně. Došlo k intoxikaci ženy, a proto byla pětatřicetiletá žena převezena do nemocnice.

Otec přiznal, že si doma vypěstoval několik rostlin marihuany bez příslušného povolení a užíval je výhradně jako odvar proti svým zdravotním problémům. Jiným osobám odvar nepodával. V připraveném odvaru se nacházely již poslední zbytky vypěstovaných rostlin a žádné další v domě nalezeny nebyly. Policisté případ zaevidovali jako přestupek na úseku zákona o návykových látkách a tatínkovi uložili pokutu.