Žena nejprve vyhrožovala sebepoškozením, posléze chtěla s kuchyňským nožem napadnout zachránáře i policistku. O případu informuje por. Mgr. Lucie Javoříková.

Zlínští kriminalisté sdělili obvinění osmapadesátileté ženě z trestného činu násilí proti úřední osobě.

Žena v podnapilém stavu prvního listopadového dne v odpoledních hodinách opakovaně volala na tísňovou linku 155 a vyhrožovala sebepoškozením na ubytovně v Ostratě.

Proto na místo vyjel lékař s řidičem a další dva záchranáři. Taktéž na místo byla vyslána policejní hlídka z Fryštáku.

Když lékařský personál dorazil na ubytovnu vyzvali ženu, aby se jimi nechala ošetřit. Ta však hrubým způsobem začala verbálně napadat zdravotnický personál a policistku.

Poté po otevření dveří svého pokoje na ně útočila dlouhým kuchyňským nožem, který držela v ruce a vyhrožovala jim zabitím. Jeden ze záchranářů ženě vytrhl nůž z ruky.

Na místo přijela další policejní hlídka. Ta podnapilou ženu ihned zajistila a poté převezla do záchytné stanice, která sídlí v Kroměříži.

Přestože se jednalo o vyhrocenou situaci, nebyl nikdo zraněn. Policisté u ženy provedli i dechovou zkoušku s výslednou hodnotou 2,43 promile alkoholu v dechu.

Žena se však svým jednáním dopustila trestného činu násilí proti úřední osobě, za což jí vyšetřovatel sdělil obvinění a nyní ji hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až šest let.

Zdroj: Policie ČR