A thief stealing a bike

Policisté oddělení hlídkové služby na základě profesionálního přístupu a místní znalosti vypátrali podezřelého pachatele na útěku, který je nyní za své protiprávní jednání  podezřelý z trestného činu krádeže.

V neděli 2. října 2016  před sedmnáctou hodinou vyrušila třiceti pětiletá žena neznámého muže, který se pohyboval na chodbě panelového domu v Kladně v ulici P. Bezruče.  V daném okamžiku právě z její sklepní kóje vynášel již její druhé horské jízdní kolo. Jakmile neznámý muž spatřil ženu,  dal se ihned na útěk. Ke krádeži měl připravená dvě jízdní horská kola v hodnotě 5 700,-Kč.

Poškozená žena tento skutek okamžitě oznámila na policejní služebnu v Kladně. Po přijetí oznámení a popisu pachatele, vyjela policejní hlídka provádět pátrací činnost v přilehlém okolí. Vzhledem k místní znalosti a profesionalitě policistů hlídkové služby byla pátrací akce taktéž zaměřena na blízké Sítenské údolí. Právě v této lokalitě nedaleko dětského hřiště policisté spatřili podezřelou osobu odpovídající popisu pachatele.

Policisté nejprve vyzvali muže k prokázání totožnosti.  Po provedení  prvotních úkonů bylo zjištěno, že se jedná o dvaceti sedmiletého muže z okresu  Kladno, který se v minulosti již dopustil trestné činnosti, za kterou byl pravomocně odsouzen.  Podezřelá osoba byla převezena k provedení procesních úkonů na policejní služebnu, kde se ke svému protiprávnímu jednání při přípravě krádeže jízdních kol  doznala.

Dále policisté u podezřelého nalezli krabičku, ve které se nacházela usušená zelená rostlina. Podezřelý byl poučen, že se přechováváním této omamné látky dopouští přestupku, který po zaevidování byl postoupen na Magistrát města Kladno.

Zdroj: Policie ČR