Mladý muž v Brně odcizil tři jízdní kola a navíc i štípací kleště. Lupič zrovna na kradeném kole projížděl ulicí Polní, když ho zbystřil policista, mladík mu byl podezřelý hned na první pohled, pojal podezření, že jízdní kolo je odcizené a rozhodl se proto muže zkontrolovat.

V ulici Dvorského, kde cyklista sesedl z kola, byl vyzván k prokázání totožnosti. Mladík u sebe neměl doklady, ale spolupracoval a také uvedl, že kolo má půjčené od kamaráda. Během kontroly mladý muž zazvonil na domovní zvonky, kdy ke vchodovým dveřím přišla jeho přítelkyně. Mladík si vysvlékl svoji bundu, kterou zmačkal a předal ženě. Policista dvojici vyzval, že nic se z místa nebude odnášet, dokud neproběhne řádná kontrola. V okamžiku, kdy slečna předala policistovi uvedenou bundu, vypadly z ní štípací kleště. Mladý muž následně přeskočil zábradlí a dal se na útěk. Běžel přes Renneskou třídu, kde před pronásledujícího policistu shodil přenosné kovové zábradlí. Zastavit se mu ho ovšem nepodařilo. V ulici Grmelově kriminalista podezřelého dostihl a zadržel.

Mladík následně přiznal, že jízdní kolo odcizil v ulici Vídeňské a jak vyšlo najevo z dalšího šetření, na svědomí má krádež ještě dalších dvou jízdních kol i štípacích kleští, které si odnesl z obchodního domu. Mladý muž má trestní minulost obdobného charakteru. Nyní mu za přečiny krádež a poškození cizí věci hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

Zdroj: Policie ČR